2499 - 3244     OLD and RARE BOOKS

Page 25 of 38 Results 481 - 500 of 746
79 2979 Medemblik  Burger van Schoorel D 79 2979 Medemblik Burger van Schoorel D
79/2979 [Medemblik]. Burger van Schoorel, D. Chronyk van de stad Medenblik, Waar in van deszelfs eerste begin, opkomst, en florizante staat uitvoerig werd gehandelt (...)./ Chronyk van de gantsche oude Heerlykheid van het Dorp Schagen (...). Hoorn, J. Duyn, 1767, 2 parts in 1 vol., (8),516,(23); 86,(7)p., 1 fold. engr. plan, 1 fold. view, 1 fold. plate, 19th cent. hvellum, sm. 4to.

- Second part browned in outer blank margin, occas. waterstained and final lvs. w. some sm. repairs made w. scotch tape.

= Nijhoff/ Van Hattum 59 and 63.

€ (100-150) 100
79 2980 Melanchton P and Peucerus C 79 2980 Melanchton P and Peucerus C
79/2980 Melanchton, P. and Peucerus, C. Chronica Carionis Vanden Beginne des werelts aen tot op den Keyser Carolum den vyfden van dien Name. Dutch transl. W. van Zuylen van Nyvelt. Arnhem, J. Jansz., 1629, 2 parts in 1 vol., (16),770,(6); 324,(4)p., engr. title-p., contemp. blindst. vellum, folio.

- Vol.1 lacks 1 quire (R1-8); partly yellowed/ browned; bookplate on upper pastedown. Top of spine dam.; lacks ties.

= "[Johann] Carion's Chronicles became an important work in Lutheran and more generally Protestant millenarian thought. From an original that was indeed by Carion, it was completely rewritten in its Latin version at the hands of Melanchthon, and others. With Joachim Camerarius, Melanchthon and other Lutheran humanist scholars changed what was a traditional chronicle into a Reformation narrative of the Middle Ages. After Melanchthon's death, Caspar Peucer continued to edit it." (source: Wikipedia).

WITH THE CONTINUATION: Bor, P. Het Seste Deel van Chronycke Carionis: Inhoudende de Voor-naemste ende Ghedenckweerdighste saken ende Gheschiedenissen (...), de welcke (...) in tijde van Vrede ende Oorloge, te Water ende te Lande geschiet zijn, in de voornaemste deelen des gheheelen Aertbodems, zedert den aenvanck van de Regieringe des Groot-machtigen Rodolphi de II. (...) tot den overlyden van Matthias den I (...) den 20. Martij 1619 (...). Amst., M. Colijn, 1632, 6 parts in 1 vol., (12),128; 140; 104; 104; 147[= 159]; 192,(59)p., woodcut printer's mark on title-p., contemp. vellum unif. w. the preceding, folio.

- The final three leaves of the index dam. (w. loss of words); bookplate on upper pastedown. Vellum lacks ties. Otherwise fine.

€ (150-250) 160
79 2981 Mendelssohn M 79 2981 Mendelssohn M
79/2981 Mendelssohn, M. Phädon oder über die Unsterblichkeit der Seele, in drey Gesprächen. Berlin/ Stettin, Fr. Nicolai, 1768, enl. and corr. ed., (12),228,(1)p., engr. frontisp. by J.W. MEIL, woodcut title-vignette, later boards.

- A few quires sl. browned; occas. foxed. = Goedeke IV, p.488, 8.

€ (80-100)
79 2982 Mennonites  Abrahamsz de Haan  G 79 2982 Mennonites Abrahamsz de Haan G
79/2982 [Mennonites]. Abrahamsz (de Haan), G. Verdédiging der Christenen die Doopsgezinde genaamd worden, Beneffens korte grondstellingen van hun gelove en leere. Amst., Widow P. Arentz and C. vander Sys, 1699, 166,(2),83,(9)p., contemp. vellum.

- Lacks pastedowns; sm. stamp on verso title-p. A fine copy.

= Warranted by the editor. Springer/ Klassen 4664.

€ (200-300)
79 2983 Mennonites  Blaupot ten Cate S 79 2983 Mennonites Blaupot ten Cate S
79/2983 [Mennonites]. Blaupot ten Cate, S. Geschiedenis der Doopsgezinden in Friesland./ - in Groningen, Overijssel en Oost-Friesland./ - in Holland, Zeeland, Utrecht en Gelderland. Leeuw. etc., W. Eekhoff etc., 1839-1847, 1/ 2/ 2 vols., 5 fold. lithogr. maps, 2 facs. plates w. signatures, orig. unif. publ. boards.

- Most maps sl. browned; occas. (sl.) foxed.

€ (60-80) 60
79 2984 Mennonites  Bontemps P 79 2984 Mennonites Bontemps P
79/2984 [Mennonites]. Bontemps, P. Kort Bewys, van de menigh-vuldighe doolingen der Weder-doopers, ofte Mennisten. Met Weder-legginghe van hare uyt-vluchten, ende bevestinge der Christelicker Waerheydt. Amst., J. van Ravesteyn, 1653, 2nd ed., 768p., contemp. overlapping vellum, 12mo.

- Upper hinge sl. weak; a few contemp. annots.; trifle yellowed.

= Van der Haar, Schatkamer B316. Pierre Bontemps was a pastor of the French Reformed Church in Haarlem.

€ (150-250) 180
79 2985 Mennonites  Braght T J van 79 2985 Mennonites Braght T J van
79/2985 [Mennonites]. Braght, T.J. van. Het Bloedig Tooneel, of Martelaers Spiegel der Doops-gesinde of Weereloose Christenen (...). Amst., H. Sweerts a.o., 1685, 2nd ed., 2 parts in 1 vol., (52),450,(4); (12),840,(8)p., engr. frontisp. after L. VAN DER VINNE, 103 textills. by J. LUIKEN, later hcalf, folio.

- Frontisp. sl. yellowed/ browned. Binding sl. rubbed. A good/ fine copy.

= Springer/ Klassen 1675 (other printers); Bibl. Belg. B176; Van Eeghen/ Van der Kellen 93; Klaversma/ Hannema 292; Kühler, p.247: "Dit boek, hoewel met weinig kritiek samengebracht, is over het geheel betrouwbaar, en de hoofdbron gebleven voor hen, die het godsdienstig leven der Doopsgezinde martelaars in zijn volle diepte en rijkdom willen leeren kennen".

€ (500-700) 3000
79 2986 Mennonites  Dijk J van 79 2986 Mennonites Dijk J van
79/2986 [Mennonites]. (Dijk, J. van). Noodtwendigh Bericht, tot Openinge der tegenwoordighe Onlusten en Geschillen in de Gemeente der Doops-gesinde, die men de Ver-eenighde Vlamingen, Vriezen en Hoogduytsche noemt, binnen Amsterdam. Amst., J. van Someren, 1663, 63p., later plain wr., sm. 4to.

= Springer/ Klassen 4239.

(Balling, P.). Verdediging van de Regering der Doopsgezinde Gemeente, die men de vereenigde Vlamingen, Vriezen, en Hoogduytsche noemt, binnen Amsterdam. Zijnde een Wederlegging van het zoo genoemde Nootwendig Bericht, &c. Ibid., J. Rieuwertsz., 1663, 60p., later plain wr., sm. 4to.

= Springer/ Klassen 4237.

AND 2 similar pamphlets, both publ. 1663: Springer/ Klassen 4249 and 4254.

€ (150-250) 160
79 2987 Mennonites  Faukelius H 79 2987 Mennonites Faukelius H
79/2987 [Mennonites]. Faukelius, H. Babel, dat is Verwarringe der Weder-doopeperen [sic] onder malcanderen, over meest alle de stucken der Christelijcker leere. Met een cort verhael vanden oorspronck, verbreydinghe, menigherley verdeelinghen ende scheuringhe der selven van malcanderen. Hoorn, P.J. van Campen for M. Gerbrantsz, n.d. (±1627), 2nd ed., (55),286p., contemp. vellum, sm. 8vo.

- Later endpapers; sl. yellowed; partly vaguely waterst. Vellum sl. darkened.

= Van der Haar, Schatkamer F21. Rare anti-Mennonite libel, first published 1621.

€ (150-250) 700
79 2988 Mennonites  Feddriks van Molqueren D 79 2988 Mennonites Feddriks van Molqueren D
79/2988 [Mennonites]. Feddriks van Molqueren, D. Mennonitisch Ondersoek, op de Korte Grond-stellingen, die van Dr. Galenus opgestelt zijn, in sijn Verdediging der Christenen, Die Doopsgesinde worden genaamt (...). Amst., J. van Hardenberg, 1700, (32),246p., contemp. vellum

- Fine copy. = Springer/ Klassen 4674.

€ (150-250) 220
79 2989 Mennonites  Geuns J van Rijswijk G J van Brouwer J and Teutem F van 79 2989 Mennonites Geuns J van Rijswijk G J van Brouwer J and Teutem F van
79/2989 [Mennonites]. Geuns, J. van, Rijswijk, G.J. van, Brouwer, J. and Teutem, F. van. Vier verhandelingen over de oorzaken van het verval in den openbaren eerdienst, en de middelen van deszelfs herstel. Utr., Wed. J. van Terveen en Zoon, 1797, XL,296p., modern hleather.

- Title-p. foxed and w. closed tear. = Springer/ Klassen 5247.

Verslag wegens den Staat der Algemeene Doopsgezinde Societeit in Holland. Voor den jare 1836[-1849]. N.pl., n.publ., 1836-1849, 14 parts in 1 vol., fold. letterpress tables, contemp. boards.

- Partly sl. yellowed. Backstrip strengthened w. cloth.

AND 4 others, i.a. J.H. HALBERTSMA, De Doopsgezinden en hunne herkomst. Eene ruwe schets (Deventer, 1843, later plain wr.) and M. SIMON, The Complete Works of Menno Simon, translated from the original Dutch or Holland (Elkhart (IN), 1871, 2 parts in 1 vol., woodengr. frontisp., contemp. hcl., 4to).

€ (80-100)
79 2990 Mennonites  Schyn H 79 2990 Mennonites Schyn H
79/2990 [Mennonites]. Schyn, H. Geschiedenis der Protestantsche Christenen in 't Vereenigd Nederland genoemd Mennoniten. In welke, behalven derzelver Oorsprong, voortgang, hedendaagsche staat, en Geloofs Belydenis, te gelyk vertoond wordt 't zeer groot onderscheid tusschen deeze, en de Hoogduitsche en Münstersche Wederdoopers; Zynde daar by gevoegd een naauwkeurig onderzoek wegens de oudheid van den Doop der Joodengenooten onder de Jooden. Transl. M. van Maurik. Amst./ Utr., J. Verheiden/ W. Kroon, 1727, (64),268p., later leather. - BOUND WITH: Idem. Uitvoeriger verhandeling of vervolg van de geschiedenis der Mennoniten (...). Transl. M. van Maurik. Amst., K. de Wit, 1738, (30),452,(4)p.

- Partly vaguely waterst.; owner's stamp on first blank.

= Springer/ Klassen 2041/ 2043; Haitsma Mulier/ Van der Lem 435b/ c (note): "Deze vertaling door Matthys van Maurik werd op de markt gebracht omdat de uitgave van 1711 (zie: a) uitverkocht was."

€ (100-150) 100
79 2991 Mennonites  Schyn H 79 2991 Mennonites Schyn H
79/2991 [Mennonites]. Schyn, H. Geschiedenis dier Christenen, Welke in de Vereenigde Nederlanden onder de Protestanten Mennoniten genaamd worden; In welke, benevens derzelver Oorsprong, Voortgang, hedendaagschen Staat, en Belydenisse des Geloofs, ook het groot onderscheid tusschen hen, en de Hoogduitsche en Munstersche Wederdoopers aangetoond word: Waar by noch komt een naukeurig onderzoek wegens de Oudheid van den Doop der Jooden-genooten onder de Jooden (...). Transl. and enl. ed. G. Maatschoen. Amst., K. de Wit, 1743-1745, 3 vols., CLXI,(15),418,(9); XXVII,(5),683; XVIII,(2),519,(5)p., 1 engr. frontisp., 5 fold. plates, 30 portraits, contemp. unif. calf w. mor. letterpiece.

- Backstrips rubbed; vol. 2 upper joint splitting.

= Springer/ Klassen 2045; Haitsma Mulier/ Van der Lem 435c: "Deel 1 en 2 waren door G. Maatschoen bezorgde vertalingen van de Latijnse uitgaven (...). Het derde deel was van hemzelf: Aanhangzel, dienende tot een vervolg, of derde deel van de geschiedenisse der Mennoniten ... In het welke noch negentien leeraars der Mennoniten, op nieuws in het koper gebragt, kortelyk beschreeven, en hunne nagelaatene schriften aangeweezen worden."

€ (150-250) 275
79 2992 Mennonites  Simons M 79 2992 Mennonites Simons M
79/2992 [Mennonites]. Simons, M. Opera omnia theologica, of alle de Godtgeleerde werken. t'Samen by een vervat, en nu op nieuws door eenige Beminnaers der Waerheydt, ter eeren Godts en hares Naesten welvaert in Druk uytgegeven: Verrykt met vier Registers, en eenige andere Schriften van den Autheur, voor desen nooyt in Druck geweest (...). Amst., J. van Veen, 1681, (16),642,(24)p., contemp. blindstamped calf over wooden covers w. brass clasps and catches, large 4to.

- Without the portrait of the author; one text leaf w. large tear; later endpapers.

= The most complete edition of the works of Menno Simons. Horst 3.

€ (150-250) 250
79 2993 Mennonites  Collection of ±20 pamphlets and fold broadsides 79 2993 Mennonites Collection of ±20 pamphlets and fold broadsides
79/2993 [Mennonites]. Collection of ±20 pamphlets and fold. broadsides, 1664-1713, bound together in contemp. calf, sm. 4to.

= The earliest publications alluding to the 1664 schism in the Dutch mennonite church between Lammists and Sonnists, i.a. J.A. TERGOUW, Weer-galm op de Kerken-twist, en Broederlijcke twee-spalt der Vlaemsche Doops-gesinde Gemeente t'Amsterdam (n.pl., 1664. Springer/ Klassen 4325). One pamphlet has a nice woodcut title-vignette showing Laurens Coster: DE ZWITSERSE EENVOUDIGHEID, Klaagende over de bedorvene Zeden veeler Hollandse Doopsgezinden, of weerlooze Christenen (Haarlem, 1713).

€ (400-600) 500
79 2994 Mexico  Cortes H 79 2994 Mexico Cortes H
79/2994 [Mexico]. Cortes, H. Brieven van Ferdinand Cortes, aan keizer Karel V. wegens de verovering van Mexico. Amst., Yntema en Tieboel, 1780-1781, 2 parts in 1 vol., XIV,178; (4),298,(18)p., contemp. handcol. engr. fold. map by TH. KITCHIN, 2 fold. plates, contemp. hcalf.

- Paper over covers partly worn off; chipped at top of spine.

= Sabin 16962; Howgego C195; Henze I, p.731ff. "The letters are properly numbered, second, third and fourth. An excellent preface and introduction are added, with additional notes, and an appendix, completing the life of Cortes" (Sabin). SEE ILLUSTRATION PLATE CXXIV.

€ (500-700)
79 2995 Mexico  Gamboa F X de 79 2995 Mexico Gamboa F X de
79/2995 [Mexico]. Gamboa, F.X. de. Comentarios a las ordenanzas de minas, dedicados al catholico rey, nuestro señor, Don Carlos III. Madrid, J. Ibarra, 1761, (28),534p., 2 (of 3) engr. fold. plates, modern calf w. gilt spine and leather letterpiece, 4to.

- Lacks the 2nd plate; browned; 2 bookplates on upper pastedown.

= A treatise on mining in Mexico. Very rare.

€ (250-350) 275
79 2996 Middle East  Salmon T 79 2996 Middle East Salmon T
79/2996 [Middle East]. Salmon, T. Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van alle Volkeren (...). IV. Deel, Behelzende den Tegenwoordigen Staat van Persia, Arabia, en het Asiatisch Tartaryen. Dutch transl. and enl. ed. M. van Goch. Amst., I. Tirion, 1731-1732, (8),638,(16)p., engr. frontisp., 3 fold. maps, 9 (fold.) plates, contemp. gilt hcalf.

- Lacks both letterpieces; corners worn. = The plates depicting i.a. the Kaaba and a coffee plant.

€ (150-250) 150
79 2997 Militaria  Blondel F 79 2997 Militaria Blondel F
79/2997 [Militaria]. Blondel, F. Nouvelle manière de fortifier les places. Paris, the author/ N. Langlois, 1683, (8),68,(6)p., engr. title, 12 (double-p.) plates, 3 headpieces, modern gilt hcalf, 4to.

- Partly trifle yellowed; a fine copy. = Pohler III, p.698.

€ (300-500) 300
79 2998 Militaria  Claesz van Utrecht W 79 2998 Militaria Claesz van Utrecht W
79/2998 [Militaria]. Claesz. van Utrecht, W. Arithmetische en Geometrische Practijcke der Bosschieterye; Waer in geleert en aengewesen wordt alle het gene dat een Constapel, soo te Water als te Lande, sonderlinge van noode is te weten. Alles soo duydelijcken gestelt, dat den naerstigen Ondersoecker volkomen berecht by hem selven kan bekomen en leeren, soo wel voor de gene die niet Cijfferen en konnen, als voor de gene die het kennen. Amst., A. van der Storck, 1675, new enl. ed., 140p., woodcut title-ill., 1 fold. plate, several ills., contemp. vellum, sm. 4to.

- Title-p. cut sl. short in outer margin and w. sm. hole and Japanese censor stamp; sm. bookplate on upper pastedown. Corners bumped.

= Sloos, Warfare and the Age of Printing 07024; Hoogendoorn p202, 4; Bierens de Haan 863. Rare work on ballistics, first published in Rotterdam, 1641. SEE ILLUSTRATION PLATE CXXIV.

€ (250-350) 450